لامپ هوشمند (smart lighting)

0 تومان

لامپ هوشمند (smart lighting)

در حقیقت، لامپ های هوشمند به منظور صرفه جویی در مصرف برق ساخته شده اند. لامپ های LED نیز در مصرف برق بسیار عالی هستند، اما لامپ های هوشمند بهتر هستند زیرا این لامپ ها قابل کنترل هستند و در شرایط نوری مختلف، نور آنها نیز تغییر پیدا خواهد کرد.
 

لامپ هوشمند (smart lighting)

لامپ هوشمند محصولی جدید از شرکت دانش بنیان آترین نوین عضو رسمی پارک علم و فناوری می باشد.

این لامپ از نوع RGB بوده و توانایی تولید 16 ملیون رنگ را دارا می باشد.

از طریق اپلیکیشن فارسی SCAN به راحتی می توان نور لامپ را کنترل و به رنگ دلخواه در آورد.

برای اینکه متوجه شوید لامپی که در حال خریداری آن هستید هوشمند است یا خیر، دو راه وجود دارد. اول اینکه در یک جا از جعبه آن باید عبارت “Smart” نوشته شده باشد. دوم اینکه بر روی جعبه و دفترچه راهنمای لامپ نگاهی بیاندازید و چک کنید که در جایی از آن نوشته شده “Controllable With an App” و یا خیر. این متن به معنی "قابل کنترل با برنامه" است و به این معنی است که با استفاده یک برنامه قابل نصب بر روی گوشی میتوانید این لامپ را کنترل کنید.
 
همه ما میدانیم Wi-Fi چیست. چیزی است که ما با استفاده از آن لپ تاپ، گوشی، تبلت و باقی دستگاه هایمان را به اینترنت و به یکدیگر متصل میکنیم. Wi-Fi نیاز به مقدار زیادی قدرت پردازشی دارد که البته برای دستگاه هایی مانند گوشی که شارژ میکنیم مشکلی نیست. اما روش مناسبی جهت استفاده در وسایل هوشمندی مانند لامپ های هوشمند و یا سنسور های در و پنجره نیست.
 
بلوتوث نیز یکی دیگر از استاندارد های اتصال بیسیم است که البته این تکنولوژی هم هنوز ناقص است. درست است که بلوتوث نیاز به قدرت پردازشی بسیار کمتری نسبت به وای فای دارد اما رنج برد آن کم است و برای تعداد دستگاه های قابل اتصال به وسیله محدودیت دارد و اجازه اتصال چندین دستگاه به صورت یکجا را نمیدهد.
لامپ های هوشمند عمر بالایی دارند اما گران هستند
 
زمانی که به یک فروشگاه برای خرید لامپ هوشمند مرجعه کنید، احتمالا با پرسیدن قیمت این لامپ ها شوکه خواهید شد. برای مثال لامپ های هوشمند تک رنگ سفید از 60 هزار تومان به بالا و رنگی از 200 هزارتومان به بالا هستند. البته همانطور که گفتیم این لامپ ها عمر بسیار بالایی دارند.
 
در کل نه تنها لامپ های هوشمند، بلکه تمامی لامپ ها یک میانگین عمر بر روی جعبه شان نوشته شده. برای مثال لامپ های معمولی که عمر آنها 1000 ساعت تعیین شده، این بدان معناست که حدود نصف این لامپ ها ممکن است 1000 ساعت و یا بیشتر عمر کنند.

مشخصات فنی:

ولتاژ تغذیه: ۲۲۰ ولت AC

قابلیت تولید ۱۶ میلیون رنگ

برچسب ها