ریسه ال ای دی تزئینی

نمایش: 613
(4 رای)

ریسه

ریسه مجموعه ای از لامپ هاست که به دنبال هم در طول یک سیم ردیف شده اند. ریسه ها انواع و کاربرد های مختلفی دارند.
در گذشته ریسه ها به صورت لامپی و از نوع لامپ های سایز بزرگ بودند که برای آذین بندی مراسم و معابر و... استفاده می شد. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور دیودهای LED، تولید کننده ها نیز به سمت تولید و عرضه ریسه LED تمایل پیدا کردند.
ریسه را می توان بر اساس نوع تکنولوژی ساخت، شکل ظاهری و حتی نوع کاربرد نیز دسته بندی نمود. اگر بخواهیم ریسه را بر اساس نوع تکنولوژی لامپ دسته بندی کنیم، به دو دسته ریسه لامپی (رشته ای) و ریسه LED دسته بندی می شود. که در این میان ریسه LED خود به چند نوع مختلف از لحاظ ظاهری دسته بندی می شود.

خرید ریسه سوزنیwww.atrinnovin.ir

ریسه تزئینی

ریسه تزئینی، همان گونه که از نامش پیداست، برای مصارف تزئینی استفاده می شود. که با توجه به محل استفاده می توان از انواع مختلف آن استفاده نمود. در هنگام خرید ریسه LED باید به شکل ظاهری و کاربرد ریسه دقت کرد. ریسه LED سوزنی یکی از معمول ترین ریسه های موجود در بازار است، که در رنگ نورهای مختلف عرضه می شود. با همین ظاهر، ریسه سوزنی لامپی نیز در بازار موجود است که فقط  با رنگ نور زرد (آفتابی) عرضه می شود.
یکی دیگر از انواع ریسه های LED، ریسه میکرو ال ای دی است که در بازار به نام ریسه LED مفتولی نیز شناخته می شود. در این نوع ریسه، دیودهای کوچک LED در طول دو رشته سیم مسی روکش دار تعبیه شده اند که با توجه به ظرافت و قابلیت شکل پذیری سیم، جلوه بسیار زیبایی دارند

ریسه ساختمانی

یکی دیگر از انواع ریسه، ریسه ساختمانی است که برای نورپردازی نما و قسمت های نور مخفی در داخل ساختمان استفاده می شود. در گذشته ریسه شلنگی معروف ترین ریسه از این نوع بود، که در حال حاضر با ریسه SMD جایگزین شده است. این ریسه ها با توجه به نوع چیپ و تعداد استفاده شده در هر متر (طول) و همچنین تعداد ردیف های استفاده شده، در بازار، دسته بندی و شناخته می شوند.       

در معماری های مدرن و معاصر، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. چرا که سیستم روشنایی انعطاف پذیری به حساب می آید که راه حل ساده ای برای دکوراسیون های مختلف بوده و نیازهای روشنایی را نیز برطرف می گرداند.

از گذشته تا به امروز، هر وقت در هر شهر و دیاری مراسم شادی دیده ایم اولین و ساده ترین اقدام برای تغییر فضا استفاده از ریسه های نوری بوده است. تزئینات همیشه با نورپردازی رنگ و لعاب جذابی به خود گرفته است و ریسه هایی که با مرور زمان مدرن تر شده و از آن طرح های قدیمی فاصله گرفته است و امروزه با محصولات ریسه ال ای دی میتوانیم در مراسم های شادی، جولان بیشتری دهیم.

کاربرد ریسه ال ای دی

در بین ریسه های مختلف که در حال حاضر موجود می باشند ریسه های فانتزی هم جایگاه خوبی را در میان بقییه ریسه ها پیدا کرده اند کماینکه در حال حاضر طرفداران خاص و ویژه ای نیز به دنبال این نوع از ریسه ها برای استفاده و تزئیین دکوراسیون منزل خود و یا اتاق خواب و غیره می باشند. این نوع ریسه های فانتزی طرحدار، بوسیله سه عدد باتری قلمی روشن می شوند و در مدل های گوی، قلب، ستاره، گیره و گل زر موجود هستند.

ریسه ال ای دی تزیینی میکرو به دلیل استفاده از سیم نازک مفتولی در ساخت و وجود ال ای دی بسیار کوچک با زاویه دید ۳۶۰ درجه در موارد تزئینی کاربرد بسیاری دارد. با این نوع از ریسه ها می توانید براحتی و با کمترین هزینه منزل، تالار یا حتی اتاق کودک خود را تزئیین نمایید و به فضای خود زیبایی خاصی ببخشید. لامپ های ریسه ای یک مدار الکتریکی قابل انعطاف هستند که شامل رشته سیمی است که در فواصل یکسان لامپ های کوچکی از آن آویزان شده است.

مزایای ریسه های LED:

 • طول این نوع ریسه های نوری می تواند به طور سفارشی و به تناسب نیاز شما مشخص شود.
 • ریسه های ال ای دی را می توان به راحتی در فضاهای تنگ و باریک نصب نمود. انعطاف پذیری این نوع چراغ ها به آن معناست که حتی در فضاهایی که غیر ممکن به نظر می رسند نصب گردند.
 • رنگ، شکل، اندازه و قدرت نوری این نوع LEDها بسته به نوع عملکرد و نیاز دکوراسیون شما قابل انتخاب است. اقسامی از تک رنگ و یا نمونه هایی که رنگشان قابل تغییر باشند نیز از این چراغ ها وجود دارند.
 • ریسه هایLED  در برابر آب و هوا مقاومت خوبی دارند، بنابراین می توانید آنها را در هوای مرطوب و فضاهای بیرونی خانه خود نیز استفاده کنید.
 • این نوع چراغ ها مصرف کننده های قدرتمند انرژی به حساب می آیند. آنها در هر وات، نور بیشتری از سایر چراغ ها، تولید کرده و  برق مصرفی کمتری نیز نسبت به آنها دارند

ساخت ریسه مفتولی

تزیین تخت خواب با ریسه ال ای دی

 رنگ های ریسه های ال ای دی شامل رنگ های صورتی, سبز, بنفش, زرد, سفید, قرمز, آبی و مولتی کالر(رنگارنگ) می باشند. این ریسه های ال ای دی بی خطر, باطری خور و دوستدار محیط زیست می باشد. ریسه ها قابل انعطاف میباشند و از مواد با کیفیت ساخته شده اند.
لامپ های ریسه ای یک مدار الکتریکی قابل انعطاف هستند که شامل رشته سیمی است که در فواصل یکسان لامپ های کوچکی از آن آویزان شده است. ریسه های ال ای دی (LED) دارای مزایای زیادی هستند از جمله; مصرف برق بسیار پایین، تنوع نوری زیاد شامل رنگ های آفتابی، مهتابی و هفت رنگ که به شکل سوزنی یا میکرو وجود دارند. این ریسه ها ازطریق مبدل از برق شهری یا به وسیله باتری تغذیه می شوند و حتی مدل های جدیدتر از باتری خورشیدی نیز استفاده شده است. همچنین این ریسه ها به هیچ عنوان محیط را گرم نکرده و دارای قیمتی معقول تر و ایمنی بالاتری نسبت به نسل های قبلی خود یعنی لامپ ریسه ای تنگستن می باشند
***

نورپردازی اتاق خواب با یک شیشه پر از نور و صدف

با چند گام ساده ساحل کوچک درخشان خود را به اتاق خواب بیاورید. شیشه های مربای خالی به وفور در آشپزخانه هر ایرانی یافت می شود، پس چرا از این شیشه ها استفاده نکنید؟ چه لوازمی احتیاج دارید؟
 
 • شیشه مربا
 • ریسه ال ای دی میکرو (منبع تغذیه باتری)
 • صدف
 • مروارید های سفید یا نقره ای
 • تمامی لوازم ذکر شده را در شیشه مربا قرار دهید. به همین سادگی!

ارزان ترین ریسه مفتولیwww.atrinnovin.ir

آویز گل نورانی

به چه لوازمی نیاز دارید؟
 • چند شاخه گل مصنوعی
 • سیم چین
 • چسب قطره ای
 • ریسه ال ای دی (منبع تغذیه باتری)
ابتدا گل های مصنوعی را با سیم چین از شاخه جدا کرده و سپس گلبرگ های هر گل را پر پر کنید. هر لامپ را از سوراخ میان گلبرگ عبور دهید. پس از عبور دادن هر گلبرگ آنها را با اندکی چسب قطره ای از نزدیکی مرکز گلبرگ به هم متصل کنید. حالا شما یک ریسه نوری از گل دارید که می توانید آن را از سقف یا دیوار بیاویزید یا مانند تصویر درون یک کیک خوری جای دهید.
ریسه گل رز فومی    

خاطراتت را با نور بیاویز

تصویر زیباترین خاطراتتان را فراموش نکنید.
 • گیره لباس
 • ریسه ال ای دی به طول دلخواه
 • تعدادی عکس
عکس های خود را توسط گیره لباس به ریسه ال ای دی آویزان کنید. البته شما می توانید ریسه های گیره دار را به صورت آماده نیز خریداری کنید. پیشنهاد دیگر اینکه می توانید به جای عکس، دانه های برفی، ماه و ستاره یا هر طرح دلخواه دیگری را از ریسه آویزان کنید.
  ریسه گیره ای
*** 
***

استفاده از ریسه های سوزنی در تونل نوری : 

***
ریسه تونل نوری
*** 
***
*** 
***
***
ریسه بلوطی فول کالر  ریسه بلوطی 
***
ریسه لامپ
***
ریسه قاصدک
   ***                                            
ریسه تنگ شیشه ای
***
ریسه برفی       ریسه قلب چوبی
نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*