برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
مهمان عزیز خوش آمدید
دوست داشتن0
برند: سایر  |  دسته بندی: رشد گیاه

لامپ رشد گیاه

لامپ رشد گیاه 

ال ای دی  220 ولت (مستقیم برق شهری) 50 وات جهت رشد گیاه (شبیه ساز نور خورشید)

توان مصرفی
موجود است.
277,000
از این محصولات نیز دیدن فرمایید
270,000
لامپ رشد گیاه پایه دار لامپ رشد گیاه پایه دار کاملا فول اسپکتروم و مخصوص رشد گیاهان گل دار ، گیاهان آپارتمانی و گلخانه ایدارای پایه گیره دار و خرطومی که کاملا انعطاف پذیر است.از محصولات مشابه برای رشد گیاه ، استفاده...
140,000
وال واشر رشد گیاه انواع وال واشر رشدگیاه در وات های مختلف مناسب برای رشد گیاهان گلخانه ای و گل دارشبیه سازی نور خورشید دارای ال ای دی های فول اسپکترومقابل استفاده برای مراحل بذر، جوانه زنی ، پرورش و نگه داری انواع...
470,000
پروژکتور رشد گیاه پروژکتور رشد گیاه 20 وات با کیفیت عالی و ضمانت رشد گیاهان گلدار و گیاهان گلخانه ای ، و گارانتی 2 ساله آترین نوین موجود است.پروژکتور رشد گیاه ، تمام طیف های مورد نیاز برای رشد گیاه را ایجاد می کند.
ریسه نواری رشد گیاه ، چراغ رشد گیاه ( Grow Light ) ریسه نواری رشد گیاه ، چراغ رشد گیاه ( Grow Light )
پیشنهاد ویژه محدود
105,000 120,000 تومان
لامپ  ریسه ای مخصوص رشد گیاه فوق العاده ترین ریسه رشد گیاه جهت تامین نور خورشید مورد نیاز رشد گیاهان گلخانه ای و گل های خانگی با مصرف انرژی کم با قابلیت  تاثیر مطلوب بر رشد آنها همراه با ضمانت آترین نوین عرضه می...
196,700
ال ای دی خطی فول اسپکتروم LED های خطی فول اسپکتروم در توانهای مصرفی 44 وات، 66 وات و 88 وات موجود می باشد.
توضیحات

لامپ رشد گیاه

یکی از عوامل مهم در عمل فتوسنتز و رشد گیاه نور خورشید است. در فقدان نور خورشید ، گیاه نمی تواند آنطور که باید و شاید رشد کرده و درنتیجه پژمرده خواهد شد. بسیاری از خانه های آپارتمانی در چنین شرایطی قرار دارند. به این ترتیب چگونه می توان نور مورد نیاز برای رشد گیاهان را فراهم آورد؟ استفاده از چراغ های رشد به خصوص ال ای دی رشد گیاه پاسخ این معماست. چراغ رشد (Grow light) یا چراغ گیاه (Plant light) نوعی از منابع نوری هستند که به منظور شبیه سازی نور خورشید برای رشد گیاه به کار می روند. این منابع نوری با انتشار یک طیف الکترومغناطیسی موجب تحریک و تقویت عمل فتوسنتز در گیاه می شوند. چراغ های رشد انواع مختلفی دارند که شامل چراغ های متال هالید ، سدیم فشار بالا ، فلئورسنتی و ال ای دی می باشد. در این میان ال ای دی رشد گیاه از جمله جدیدترین و کارآمدترین چراغ هایی هستند به منظور رشد گیاه به کار گرفته می شوند. در ادامه به معرفی ال ای دی های رشد گیاه و همچنین مقایسه آن با سایر منابع نوری خواهیم پرداخت.

چراغ رشد گیاه

همانطور که گفته شد رشد گیاهان و عمل فتوسنتر وابسته به انرژی دریافتی از نور خوشید است. در واقع نور خورشید طیف وسیعی از طول موج های مختلفی را شامل می شود که برای رشد و شکوفایی گیاهان امری حیاتی است. با این حال مقدار و کیفیت نور مورد نیاز برای گیاهان مختلف متفاوت است. در چنین شرایطی استفاده از ال ای دی های رشد گیاه مناسب ترین گزینه برای فراهم آوردن انرژی نوری مورد نیاز برای رشد گیاه است. از آنجاکه ال ای دی های رشد گیاه دارای طیف خاصی از نور می باشند بصورت انحصاری به منظور تحریک و تقویت فتوسنتز گیاه به کار گرفته می شوند. همچنین با وجود اینکه ال ای دی های رشد گیاه به منظور رشد گیاه طراحی و ساخته شده اند هیچ گونه آسیبی را متوجه انسان نخواهند کرد. علاوه براین ال ای دی های رشد گیاه با ال ای دی های معمولی که به منظور روشنایی محیط و یا دیگر کاربردها مورد استفاده قرار می گیرند تفاوت دارند لذا ال ای دی های معمولی نمی توانند نتیجه مطلوبی برروی گیاهان داشته باشند.

مزایای استفاده از لامپ رشد گیاه

ال ای دی رشد گیاه و به صورت کلی انواع ال ای دی ها نسبت به دیگر منابع روشنایی مانند لامپ های رشته ، فلئورسنت ویا بخار جیوه مزایای بسیاری دارند. از جمله ویژگی ها و مزایای لامپ های ال ای دی می توان به تولید گرمای کم ، طول عمر زیاد ، مصرف انرژی پایین و بازده نوری بالا اشاره کرد. علاوه براین ال ای دی های رشد گیاه از امکان کنترل زاویه پخش و یا تمرکز نور و همچنین از امکان انتخاب طول موج مشخصی از نور نیز برخوردار می باشند. این ال ای دی ها علاوه برآنکه موجب رشد و شکوفایی گیاه می شود ، زیبایی خاصی نیز به محیط می بخشند.

تفاوت ال ای دی رشد گیاه و ال ای دی معمولی

همانطور که می دانید ال ای دی ها انواع گوناگونی دارند که هریک براساس ویژگی های خود کاربردهای به خصوصی دارد. در چنین شرایطی باید توجه داشته باشید که ال ای دی های معمولی و یا انواع دیگر ال ای دی ها برای رشد گیاه کاربردی نخواهد داشت. در واقع ال ای دی های رشد گیاه برخلاف دیگر انواع ال ای دی ها تنها طول موج مورد نیاز گیاهان مانند طول موج نوری قرمز و آبی را تولید می کنند. به این ترتیب ال ای دی های رشد گیاه با ایجاد طول موج مشخصی از نور می توانند تا حد زیادی فقدان نور خورشید را جبران کنند.

ال ای دی گیاهی و تفاوت میان گیاهان مختلف

گیاهان انواع مختلفی دارند که هریک باتوجه به ویژگی های خود نیازهای متفاوتی دارد. به طور مثال انواع مختلف گیاهان به طول موج های نوری مختلفی احتیاج دارند. علاوه براین اجزای خود گیاهان نیز برای رشد و شادابی به طول موج های متفاوتی احتیاج دارند. گیاهان در شرایط عادی و در زیر نور طبیعی خورشید می توانند انرژی مورد نیاز خود را به سادگی از طریق نور خورشید دریافت کنند. گیاهان از طول موج آبی برای رشد برگ ها و از طول موج قرمز برای گل دهی و میوه دهی استفاده می کنند. گیاهان همچنین مقدار کمی از طول موج سبز را استفاده کرده و مابقی آن را بازتاب می کنند به همین جهت نیز برگ گیاهان به رنگ سبز دیده می شود. علاوه براین ها میزان نور مناسب برای گیاهان مختلف متفاوت است. از نقطه نظر میزان نور مورد نیاز ، گیاهان به سه دسته روزبلند ، روزکوتاه و خنثی دسته بندی می شوند. گیاهان روزبلند به طور متوسط 12 الی 16 ساعت و گیاهان روزکوتاه 9 الی 12 ساعت در روز به نور احتیاج دارند. همچنین گیاهان در طول شبانه روز به یک دوره تاریکی نیز احتیاج دارند. این دوره تاریکی به منظور بلوغ و تولید گیاه امری حیاتی است. بنابراین ال ای دی گیاهی باید به طور متوسط 6 الی 10 ساعت در شبانه روز خاموش باشد.

نکاتی برای استفاده بهینه از چراغ های رشد

از نکات مهمی که در استفاده از چراغ رشد باید مد نظر داشت فاصله میان گیاه و چراغ رشد است. اگر گیاه در فاصله کمی از چراغ رشد قرار داشته باشد خواهد سوخت. با این حال فاصله مناسب میان گیاه و چراغ به عوامل متعددی همچون نوع گیاه ، مدل چراغ و میزان نور بستگی دارد. برای ال ای دی های رشد گیاه مناسب ترین فاصله در صورت عدم لنز 25 تا 30 سانتی متر و در صورت وجود لنز 45 تا 50 سانتی متر است. فاصله درست در حدی است که اگر دست خود را بر روی برگ گیاه قرار دهید ، گرمای چراغ رشد را احساس نکنید. همچنین تا حد امکان وضعیت قرارگیری گیاه در زیر نور مصنوعی را به صورت هفتگی تغیر دهید چراکه این کار موجب رشد مساوی گیاه خواهد شد.

نظرات
بدون نظر

پنل کاربری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم